Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 KU JE O SHTET. ..? / Poezi nga Lulash Brigja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: KU JE O SHTET. ..? / Poezi nga Lulash Brigja   Sun Jul 05, 2015 3:18 am
Le të ndalim pak frymën, të mbajmë një minutë heshtje për dy të rinjtë Michal Svatos dhe Anna Kosinova dhe të lutemi që shpirti i tyre të ngrihet sa më lart në qiell, që të bashkohet me engjëjt e kësaj toke!
Poezi nga Lulash Brigja

KU JE O SHTET. ..?
Ku je o shtet. ...?
.....ku je o Zot
që hesht...
e nuk hedh dritë
mbi këtë turp..
....që emrin shqiptar..
.... . . e përdhosi sot.
Ku je o shtet. ..
....Ti mos qofsh më mire..
gjithshka që patëm me vlerë.
po e shesim krejt lirë..
Ku je o Zot. ...
po të lutem prej mdhefit.
......prej hallit.
..sepse shteti dobët
..e njeriu i keq..
po na çojnë në dorë të djallit..?
Ahh...
... po na mallkojn. .
tè vdekurit prej varrit......
e zhgarravitem
... besën e Shqiptarit..
I vrane.
i masakruan...
Keq....turp ...gjynah. .?
na turpëruan....
O Zot i madh.
O shtet pa shtet.....
.....pse hesht ..pse nuk flet.?
Unë ..
kam shumë pse.....
sepse.
e tille ështe kjo jetë. .
Por dua......
tè gjenden ata vrasës.
që shpirtrat e pafaj
..... të prehen të qetë...!
Një njeri i keq...
se njollos dot emrin malësor..
Një krim
se ndot emrin shqiptar.....?
Ndaj lutem O Zot hidh dritë
ndaj lutëm
..lëviz .....
lëviz o shtet mëkatar....?

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
KU JE O SHTET. ..? / Poezi nga Lulash Brigja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: