Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Merita Sadiku

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
Agron Shele

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 46
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Merita Sadiku   Sat Jan 16, 2016 8:37 am
Poezi nga Merita SadikuNdihmë kërkonte jo dashuri!!!


Ndihmë ndihmë ndihmëëë
E dëgjoja atë zë të mbytur, e dëgjoja atë zë femre
Tek klithte e lemetitur
E tek qante me lotë zemre

Ndihmë thërriste pa ndalë
Ndihmë atje tutje ndjenjën dëgjonte
Ndihmë nga gjoksi ofshama të dalë
Ndihmë për shërim shpirti i kërkonte

Ndihmë,,, zot sa dhimbje ndjeva
Një lutje që nga thellësia gulçonte
Ndihmë ju lutem ndihmëë
Para se dhimbja shpirtin tja shponte

Ndihmë ju lutem juve
Ndihmë edhe ty që s'më dëgjon
Ndihmë o shpirti im i humbur
Ndihmë këtë dhimbje kush dreqin ma shëron

Ndihmë zëri me ngashërim vajton
Ndihmë qofshë qënie me shpirt lutjen a e dëgjon!!!
Ndihmë
Dhe shpirti thyhet shembet në brendësi
Ndihmë ti që më lëndove, antidot të dhimbjes a mban ti.

Ndihmë,,,por ndihmë nuk patë e nuk mbeti
Dhimbjen e vetme do e kalonte tani
Një shpatull të fortë për të gjorën femër nuk gjeti
Me të sajën dhimbje binin në dashuri

Ndihmë donte e jo dashuri
Ndihmë nga një individ që quhej njeri.

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Merita Sadiku
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: