Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Fleta Satka

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
Agron Shele

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 46
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Fleta Satka   Sat Jan 16, 2016 1:15 pm
Poezi nga Fleta Satka
Njerëz sa shekuj


Njerëzim nuk ka, për besë askund
Dhe pse njerinë,e lindi nëna,
Kur populli flet,vëri veshin mirë
Se' nga jeta dalin, ato të thëna

Kam patur diku,në fëmijërinë time
Dikë, i thërrisnim Baç, të gjithë
U bënë vite, nuk e kam harruar
Se fliste, sikur Perènditë...

Gjer në at' kohë, kaluan breza
E njeri të tillë, nuk kam njohur
Ai dhe djallin,e zbuste me politikë
E fëmijën, si një ëngjëll,në të folur

Sot e kujtova,kur mendova fëmijërinë
Sa histori, kur ulej me ne, tregonte
Dikur njerëzit, ishin aq të mirë
Zoti mes nesh, i dërgonte.

Kam shumë mall, për ç'donjërin prej tyre
Se' kur flisnin, populli i dëgjonte
Shkolla të larta, ata nuk mbaruan
Por shkolla e jetes, i mësonte...

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Fleta Satka
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: