Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Eliverta (Anelli) Kanina

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
Agron Shele

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 46
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Eliverta (Anelli) Kanina   Tue Jan 19, 2016 8:23 am
Poezi nga Eliverta (Anelli) KaninaLE TË DUHEMI!


Nuk e di si erdhëm bashkë deri këtu
Ti pas meje duke u mbajtur si pas fijes së barit
Dhe unë me sumbulla lotësh sajdis veten
E lumtur, para teje, pa ia plasur të qarit.

Më tepër të lumtur nga të qenurit të dashur
Më tepër të dashur nga të qenurit të lumtur
Habisë së njerëzve me habi u përgjigjemi
Edhe si të marrë, më të mençur jemi dukur.

Nuk e di si mbërritëm në një finish pa start
Pa ambicie atletësh, pa asnjëlloj motivi
Unë e jotja kam qenë qyshkur kam lindur
Ti gjithmonë duket se ke qenë i imi.

Pa dashurinë, të njëri tjetrit s'do ishim
asgjëje s'do ti dinim kuptimin e vërtetë
Ëndrrave të abortuara, mungesave që dhembin
Dhimbjeve që kurrë nuk mungojnë në këtë jetë.

Mundohem të kuptoj këto punët e Zotit
Pse duhemi ende bashkë, dua të gjej motivin
E pazonja jam të end pëlhura arsyesh
Njëmijë e një të tilla mëndjen më mbështjellin.

Por jeta është e shkurtër për tu menduar gjatë
Se të më kesh, as ty s'të duhen magji superfuqie
Na duhet çastit ti jepemi, pa kthyer kokën pas
Le të duhemi! Çdo gjë ndodh për një arsye...

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Eliverta (Anelli) Kanina
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: