Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Ti do të vish / Poezi nga Juljana Mehmeti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
Agron Shele

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 46
Location : Albania

MesazhTitulli: Ti do të vish / Poezi nga Juljana Mehmeti   Mon Mar 06, 2017 12:48 am

Poezi nga Juljana Mehmeti
Ti do të vish

Ti do të vish
Me buzë të etura mbështjellur
aromë pranvere,
me të shkuarën e kujtimeve hedhur supit
dhe të ardhmen që çon shumë larg
ti do të vish në shtratin e një lumi
përplasur brigjeve të mendimeve,
që ndjenjat lagin
oqeanit
e afshet djegin
rreshqitur kurmit.

Ti do të vish
këmbëzbathur ëndrrës
avitur qiellit
lëshuar hënës,
si mister
pasqyruar ethshëm
në një gotë vere...

Ti do te vish,
si puthje ere valësh
rendur tingujve të botës time
përqafuar psherëtimash
tangosh vallëzim.

Ti do të vish dhe unë do të pres
diku në breg
shtrirë në një valë
endur pafajësisë
oqeanit mall.

Julja

Juljana Mehmeti

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Ti do të vish / Poezi nga Juljana Mehmeti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: