Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Autorët Internacional , pjesëmarrës me poezitë e tyre në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Autorët Internacional , pjesëmarrës me poezitë e tyre në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012    Wed Sep 26, 2012 9:49 am

Marrin pjesë në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012 nga vende të ndryshme të Botës me poezitë e tyre :

1. LANA DERKAC, KROACI ”Kontratë me publikun”
2.DAVOR SALAT Kroaci “Ëngjëll i ndruajtur”
3.Tozan Alkan Turqi “ Kohë dhe maska “
4. Betul Dunder “Koria e Mjerë”
5. Seref Bisel “ Shpata të bardha”
6.Gabriela Gianfelici Itali “Oqeani i jetës”
7. Rruggero Lazari Itali, “Pika”
8.GIOVANNA LI VOLTI GUZZARDI ALIAS, AUSTRALI “Qielli prej letre”
9.Marie Aprile Australi “Një ditë e re”
10. Ana Torbelli * * *
11. Nadia Cella Pop Rumani , Kandidate për Çmimin Nobel
“Jashtë nga Kafazi”
12.Teresinka Pereira , SHBA Kandidate për Çmimin Nobel “Pabesi”
13.Luiz Carlos Pereira Brazil “Suksese”
14.Prof,.Florentin Smandarache SHBA Hajk paradoksal 1-8
15Adolf Shvjedçikov Rusi “Jeta”
16.Kuldeep K. Srivastava INDI “Bukuria nuk është emjaftueshme”
17. Rakel Vianna, BRAZIL “Zemër e përbashkët”
18. Pavel Goranoviq Mali i Zi “Regina Olsen”
19. Miladen Compar, Mali i Zi “Nuk jam indiferent”
20. Anton Gojçaj, Mali i Zi “Buzëqeshje e gjelbër”
21. Dragamna Tripkoviq, Mali i Zi “Vijnë njerëz”
22.Albana Cufaj Zhuta Fyrom “Aromë gruaje”
23.Rami Kamberi “Po të ishe mes nesh , nuk do të ishte pikë e pesë”
24. Vehbije Aziri Dibër, “Desha”
25. Dino Kubatis Greqi “Shqipëria”
26. Vasiliki Kalahani Greqi, “Liqen deti”
27.Despina Kontaxi Greqi ,“Të kërkoj”
28.Vasiliki Ergazaki Greqi ,“Rinia”
29.Eftihia Kapardheli Hajk
30. Andrea Karzis Greqi “Eja”
31. Dimitris P. Kraniotis Greqi, “Iluzione”
32. Zaharula Gaitanaki Greqi, “Kur u fik dashuria”
33.Panajota Zalloni Greqi ”Paqe frikohem...”
34. Leta Kucohera, Greqi ”Para thënies “
35. Jota Fotiadhu Ballafuti “Fjala”
36. Hiro Aleksandhraki “ Trilogji”
37.Domenico Defelice “Tani që ndihem keq”
38. Rozmari C. Ëilkinson “Përgjigje Kalifornisë natyrë”
39. David Stone Baltimore “Ky univers i verbër”
40. Joe Civakiu, Japoni “O bir….”
41. Selmo Vascos Sellos , Brazil “Pylli”
42. Choi Laisheung, Kinë , Kandidate për Çmimin Nobel “Çfarë mund të thotë një shkëmb…”

Kanë dërguar gjithashtu poezitë e tyre poetët brazilianë : Lucelia Gomes, Margarett Olivera, Roberto Lopes, Regina Kreft
Këto poezi janë përkthyer nga anglishtja dhe italishtja nga Riza Lahi, 18, 19, 21 (përkthyer nga Anton Gojçaj; 25-38 nga Kosta Gaxhoni, 41 perkthyer nga Mirela Dudi; 39 përkthyer nga Dritan Kardhashi

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Autorët Internacional , pjesëmarrës me poezitë e tyre në manifestimet letrare 28-29 shtator 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha në Kosovë marrëveshje ndërshtetërore
» Ramiz Dërmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» Çfarë përmbante Marrëveshja ndërmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiç?!
» KQZ: Deri në orën 13:00 kanë votuar 35,24% e zgjedhësve. PD: Pjesëmarrja mbi 36 përqind
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrë në pyetje djalin që e ekzekutoi me antitank (Video +18)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese-
Kërce tek: