Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Çmimi Letrar "Frang Bardhi"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
avatar

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 45
Location : Albania

MesazhTitulli: Çmimi Letrar "Frang Bardhi"    Sat Sep 07, 2013 9:41 am

Galaktika Poetike “ATUNIS”
Poertry of Galaxy “ATUNIS”NJOFTIM
Çmimi Letrar "Frang Bardhi"

  Në kuadrin e 101 – Vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, 28 Nëntor 2013, Galaktika Poetike “ATUNIS” shpall konkursin poetik Ndërkombëtar dhe jep Çmimin Letrar “Frang Bardhi”
Çmimi “Frang Bardhi” është dizenjuar nga piktori Zeni Ballazhani dhe përgatitet nën drejtimin e përfaqësuesit të Bordit Drejtues Galaktika Poetike “ATUNIS” Peter Tase (USA), çmim i cili punohet në dru dhe i jepet fituesit për poezinë më të mirë, të përzgjedhur nga juria :

1- Prof Muhammad Shanazar
2- Dr Ana Kove
3- Bilall Maliqi

Kriteret e konkurimit

a- Të gjitha poezitë konkuruese duhet të jenë në versionin shqip ose anglisht.

b- Të gjitha poezitë konkuruese do jenë të shpalluara me Nr rendor ( jo me emra ), në linkun përkatës të faqes zyrtare : Galaktika “Poetike” ATUNIS” , link i cili shërben për vlerësimin poetik nga ana e Jurisë.

Link :http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/[/b]

c- Korospodimin e emrave të autorëve të poezisë me nr rendor të tyre e menaxhon kryesia e Bordit Drejtues.

d- Përjashtohen nga konkurimi antarët e Jurisë dhe të gjithë antarët e tjerë të Bordit Drejtues, të cilët merren me menaxhimin e konkurimit.

e- Afati i fundit i postimit të poezive konkuruese është 15 Nëntor 2013.

f- Afati i shpalljes nga ana e Jurisë është 25-Nëntor 2013.

g- Publikimi i poezisë fituese bëhet nga Bordi Drejtues në Dt 28 Nëntor 2013.

Poezitë konkuruese dërgohen në adresat :

E_ Mail : hasije.kryeziu@hotmail.com
               : sheleagron@yahoo.com


Ftohen të gjithë krijuesit që të bëhen pjesë e këtij konkurimi , si pjesë e shprehjes universale letrare individuale, por dhe si pjesë e kontributit dhe përpjekjes së vazhdueshme të zhvillimit të poezisë sot.

Bordi Drejtues Galaktika Poetike “ATUNIS”

http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/
http://atunis.albanianforum.net/
Notice

In the occasion of 101-st Anniversay of Albanian Independence, on 28th Nov.2013, the main event of the cultural life is the worldwide largest International Poetry Festival online, it’s going to be organized by the “ATUNIS” Poetry Galaxy. The International Poetry Festival will be attended by the poets from the whole world online and alia bestows: The “Frang Bardhi” literary Award – the highest award for one’s overall poetry work, that it will be conferred on the best poetry.
The “Frang Bardhi” literary Award is designed by the painter, Zeni Ballazhani and it’s wood-engraving by the Board Representative of the “ATUNIS” Poetry Galaxy” in USA-Peter Tase and it will be given for the best poetry.

The Jury of International Poetry Festival online is composed by:

1- Prof Muhammad Shanazar (Writer & Poet)
2- Dr Ana Kove (Writer & Poetess)
3- Bilall Maliqi (Writer & Poet)

The specifications of International Poetry Festival online:

a-All the competitive poetries must be written in the albanian language and translated into english language, too.
b-All the competitive poetries will be published by ordinal numbers-(not by names) at the respective link of the Official Page’s The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

This link will be within Jury’s power to appraise the best poetry,

http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/

c-The names of the authors must match up to their ordinal numbers, so it will be easy getting managed by the Main Board of The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

d-The Members of Jury and the Board Representatives are exempted from the competition, because they are going to manage it.

e-All the competitive authors must postpone their poetries before schedule ahead of time falling due on November, 15th 2013.

f-When due of the competition’s advertisement will be on November, 25th, 2013.

g-Public announcement of the best and awarded poetry will be published by the Main Board of The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

The competitive poetries must be e-mailing at:

E_ Mail : hasije.kryeziu@hotmail.com
             : sheleagron@yahoo.com


All authors are invited to be part of this competition, as part of literary individual universe and expression and as the part of an ongoing effort and contribution to the development of contemporary poetry.

The Main Board of The “ATUNIS” Poetry Galaxy.

http://pegasiworldalbania.com/cmimi-letrar-frang-bardhi/
http://atunis.albanianforum.net/

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Çmimi Letrar "Frang Bardhi"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» POEZI QE FITOI VENDIN E PARE NE KOKURSIN LETRAR TE MALISHEVES‏
» Besnik R. Bardhi:LLAMBA ELEKTRIKE DHE MESUESJA ME JETE TE SHKURTE
» Konkurs letrar - Për nderë të 100 vjetorit të ngjarjes më të lavdishme të historisë së Malësisë së Madhe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Njoftime-
Kërce tek: