Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Elhame Ghyrevci

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
Agron Shele

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 46
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Elhame Ghyrevci   Sat Jan 16, 2016 9:59 am
Poezi nga Elhame Ghyrevci

BAC , ADEM JASHARI


I pa trembur
Syrin shqiponjë ...
Për Atdheun dha kushtrimin
Të gjallë apo të vdekur
Ta shpëtojm këtë popull
Të pa fajshëm o vëllezër
Të gjithë s'bashku
Në Luftë të hidhemi
Me anmiku Sërbosllav
Dhëmb për dhëmb
E Ball për Ball
Nuk falet liria, jo
Po duhet luftuar
Për vatan. !
TOKË E BUKUR DARDANE


Jo, jo, jo asnjëherë
Janari,
Të mos filloj mbrapsht
Tek ne vëllezër shqiptar
Dhe marsi,
Dhasht zoti të mos përseritet më
Por të gjithë s'bashku
Syt ti lëshojm nga dielli
Dhe njëherë e për gjithëman
Të ngrohim me liri
Këtë tokë të bukur Dardane. !

KOSOVËKosovë hesht po munde
Kur zemra të plasë
Pa drejtsi e pa rregullsi
Sheh çdo ditë. .
Mjerimi të ka ngulfatur në fyt. !


_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Elhame Ghyrevci
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: