Galaktika Poetike ATUNIS
Galaktika Poetike ATUNIS

Galaktika Poetike ATUNIS
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Our war - Babeta Rexhepi / Translated by Alfred Kola
Wed Dec 06, 2017 8:24 am nga Agron Shele

» Poezi nga Drita Gera
Wed Dec 06, 2017 8:21 am nga Agron Shele

» Atdheu im / Poezi nga Astrit Bllaca
Wed Dec 06, 2017 7:56 am nga Agron Shele

» Zonder jou / Poezië van Marian Eikelhof
Wed Dec 06, 2017 7:47 am nga Agron Shele

» Dreamer / Poem by Sunita Paul
Wed Dec 06, 2017 7:44 am nga Agron Shele

» Poezi nga Sonja Haxhia
Wed Dec 06, 2017 1:20 am nga Agron Shele

»  The Giant Seashell’s Song / Poem by Vatsala Radhakeesoon
Tue Dec 05, 2017 11:25 pm nga Agron Shele

» E pastaj? / Poezi nga Juljana Mehmeti
Tue Dec 05, 2017 11:21 pm nga Agron Shele

» Constellations - Eliza Segiet / Translated by Artur Komoter
Tue Dec 05, 2017 11:13 pm nga Agron Shele

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 53 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri babeta rexhepi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 750 artikuj v 647 temat
Sondazh

Share | 
 

 Poezi nga Dritan Habipaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agron Shele
Admin
Agron Shele

Male

Libra Join date : 09/01/2012
Age : 46
Location : Albania

MesazhTitulli: Poezi nga Dritan Habipaj   Tue Feb 02, 2016 10:24 amPoezi nga Dritan Habipaj
Të dua mbi gjithçka.Nuk e di nga dole, në ëndërr si flakëzjarri
Atë humbëtirë të zezë, largove me ata sy
Pas shumë kohësh, çudi sa më djeg malli
Dhe në u djegësha në ferr, do digjem veç për ty.

Sonte ëndërra ime lulëzoi, dhe pse është ftohtë
Natëterrit u largua, ashtu orëve pakuptim
Një yll u shkëput, e feksi një piklot
Nga zemra dashuruar, petale trëndafil.

Buzët dizenjojnë dëshira, në këtë harbim  
Mendimet më ndalin, mollës së ndaluar
Heshtas pëshpërij "të dua shpirti im"
Ndjenjë e përshkruar, në të fundit drithmë amshim.  

Ndoshta s’ kam guxim, të të vij më pranë
Petalekurorat nuk di ti lëndoj
Por me fjalë të zjarrta, po thur këto vargje
Jo, ti zemra ime. Jo nuk të harroj!

_________________
Galaktika Poetike "ATUNIS"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://agron-shele.webs.com
 
Poezi nga Dritan Habipaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaktika Poetike ATUNIS  :: Kumte dhe Ese :: Botimet e reja-
Kërce tek: